A. Macierewicz zdobywa władzę w PiS i w III Rzeczpospolitej

Z sondażu zrealizowanego przez KANTAR Millward Brown SA w dniu 29-30 marca 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych wśród 1001 osób w wieku 18+, wynika jednoznacznie, że marsz do władzy w PiS i w Polsce, który A. Macierewicz rozpoczął po katastrofie smoleńskiej, zakończył się jego całkowitym zwycięstwem. I nawet jeżeli J. Kaczyński wspólnie z premier B. Szydło chcieliby zdymisjonować aktualnego ministra MON, to jest to niemożliwe, ponieważ baza wyborcza PiS widzi w nim autentycznego przywódcę Niepodległej Polski – już nie zastępcę prezesa lecz jego równoważnego partnera w sensie organizacyjnym.

Przeanalizujmy wyniki sondażu;  29 procent Polaków zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę. To oznacza spadek na poziomie 5 punktów względem poprzedniego sondażu z 7-8 marca. Ponad połowa Polaków (57 procent) chce dymisji Antoniego Macierewicza. Za pozostawieniem go na stanowisku szefa resortu obrony narodowej opowiada się 26 procent ankietowanych. Co więcej, a jest to informacja najważniejsza, zdaniem 23 procent – żelazny i najwierniejszy elektorat PiS – badanych poziom bezpieczeństwa się zwiększył. 7 procent nie miało na ten temat zdania.

Z tych danych wynika jednoznacznie, że 90% elektoratu PiS – 26% z 29% – widzi w A. Macierewiczu swojego przywódcę.

Z tych danych wynika, że A. Macierewicz nie może być odsunięty od władzy przez J. Kaczyńskiego, bo skończyłoby się to katastrofą wyborczą. Dzisiaj PiS to A. Macierewicz.

O tym, że to, że on wydaje dzisiaj rozkazy J. Kaczyńskiemu, a nie J. Kaczyński jemu przekonała się – ku swemu nieopisanemu zdziwieniu – minister cyfryzacji i administracji Anna Streżyńska. Dwa dni temu Polska Grupa Energetyczna sprzedała akcje Exatela Skarbowi Państwa. Umowę podpisał szef MON Antoni Macierewicz.

W połowie zeszłego roku PGE podpisała list intencyjny w sprawie sprzedaży Exatela holdingowi Polska Grupa Zbrojeniowa nadzorowanemu przez MON. Jednak do transakcji nie doszło, a ostatnio rozeszła się informacja, że Exatela chce kupić Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) – instytut badawczy podległy Ministerstwu Cyfryzacji.

Innymi słowy minister A. Sreżyńska upubliczniła swój konflikt z A. Macierewiczem. Została wezwana na Nowogrodzką i po kliku godzinach wycofała ofertę NASK.

Macierewicz przy pomocy J. Kaczyńskiego przypomniał jej kto dzisiaj rządzi w PiS i w III Rzeczpospolitej.

Nikodem Bończa Tomaszewski, prezes Exatela, stwierdził, że: „Podpisanie tej umowy otwiera nowy rozdział w historii Exatela. Ten krok przybliża państwo do odbudowy własnych kompetencji telekomunikacyjnych i stworzenia Narodowego Operatora Sieci Strategicznych. To także krok w stronę zapewnienia cybersuwerenności naszego kraju”.

W 2006 roku na specjalnym posiedzeniu rządu a. Macierewicz przedstawił plan przejęcia Exatela przez MON, byłem obecny na tym zebraniu i w imieniu MSWiA kategorycznie przeciwstawiłem się tym planom, wiedząc z góry, że przyjdzie mi za to zapłacić. Po 11 latach A. Macierewicz osiągnął swój cel, niestety walcząc z naszym Bohaterem Narodowym i jego obłędnymi pomysłami trzeba umieć pani Aniu powiedzieć: nie, nie zgadzam się i podaje się do dymisji. Tylko w ten sposób zapobiegła by pani dalszej dezintegracji telekomunikacyjnej polskiej administracji.