Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera czyli KPPiS

Takiej kompromitacji politycznej w dobie Internetu to jeszcze nie widziałem – oto stronica internetowa Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości przestała istnieć z minuty na minutę. Została zawłaszczona przez Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera. Dlaczego? Najprawdopodobniej dlatego, że odpowiedzialni za tą stronę – pan poseł Terlecki – nie opłacili w porę domeny Kupis i została ona przejęta przez jakąś firmę sprzedającą pieczywo sery. Otóż jest to sygnał, że naszym władcom w głowie się kompletnie poprzewracało, ponieważ już nawet nie umieją wykonać elementarnych czynności administracyjnych. Zaczyna być naprawdę groźnie i dlatego jeszcze raz ponawiam apel o stworzenie jak najszybciej Obywatelskiego Trybunału Konstytucyjnego (OTK).

Trybunał Konstytucyjny został ubezwłasnowolniony a jego autorytet prawny jest w tej chwili bliski zeru. PiS –owi woda sodowa uderza do głowy czego dowodem jest fakt, że sam z nieprzymuszonej woli zmienia się w Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera.

Dlatego uważam, że społeczeństwo powinno powołać do życia Obywatelski Trybunał Konstytucyjny (OTK) w skład którego wchodziliby znani prawnicy o uznanym powszechnie dorobku. Proces powoływania OTK wyobrażam sobie następująco: czołowe partie opozycyjne i te które są poza parlamentem oddelegowałyby do OTK swojego kandydata. Wymieńmy te partie:

PO

PSL

Partia Kukiza

SLD

Partia „Razem”

Partia Janusza. K. Mikke

 

Swojego kandydata oddelegować powinien  też Komitet Obrony Demokracji. Obywatelski Trybunał Konstytucyjny nie wydawałby by – Broń Boże – wyroków, tylko oceniałby każdorazowo wyroki i oceny Trybunału Konstytucyjnego. W ten sposób OTK samym swoim istnieniem wywierałby presję zawodową na członkach TK i jednocześnie upowszechniałby w społeczeństwie wiedze i szacunek o prawie. Byłby naszą obroną przed zakusami władzy. Zdaje sobie sprawę z ogromu trudności jakie powstałyby przy próbach powołania OTK, ale aktualnie w Polsce nic nie jest ważniejsze od upowszechniania szacunku dla prawa. To jest cel nadrzędny nie tylko opozycji, ale także całego społeczeństwa.

Piotr Piętak