Sprawa M. Kijowskiego – szczyt hipokryzji

Dla Polaków działacz polityczny ma się zachowywać jak bohater dzieła socrealistycznego pt. „Jak hartowała się stal”. Przypomnijmy, że bohater tej powieści to ślepy, unieruchomiony na inwalidzkim wózku kaleka, który żyje tylko miłością do Stalina i z rozkoszą wykańcza jego wrogów. To jest ideał działacza politycznego – ma wznosić okrzyki na chwałę Wodza – obojętnie jak ten wódz się nazywa –  nie widzi co się wokół niego dzieje, jest ślepy na skandale w swojej partii i ma wyłączone naturalne poczucie rzeczywistości, jakim jest krytycyzm. Oto ideał polskiej demokracji – skopiowany z socrealistycznego arcydzieła. Szczyt hipokryzji i samozakłamania. Polityka dzisiaj to pieniądze i jeszcze raz pieniądze – wszyscy działacze PO czy PiS, tylko o tym rozmawiają i tylko o tym myślą.

Kochani rodacy, przecież doskonale o tym wiecie.Kijowski zarobił na działalności KOD 90 tysięcy złotych. Moje pytanie brzmi: czemu tak mało, przecież ten człowiek harował jak wół, bez niego KOD by się rozpadł w dwa tygodnie – musiał być jakoś wynagradzany, być może sposób tego wynagradzania był naganny, ale o tym powinni się wypowiedzieć jego koleżanki i koledzy a nie politycy PiS i PO, którzy codziennie załatwiają posady swoim krewnym i znajomym, którzy codziennie korumpują ten kraj , dla których polityka sprowadza się do obsadzenia spółek skarbu państwa – czy mam przypominać ile prezesi tych spółek zarabiają – wiernymi członkami PiS?

Zgadzam się, że PiS wprowadził w ciągu roku kilka dobrych reform. Nareszcie, ale oprócz tego jego rządy to był finansowy zamach stanu (rządy PO też w większym wymiarze), inwazja działaczy na spółki skarbu państwa, reformy Morawieckiego, których celem jest „wyprodukowanie” własnej klasy kapitalistów. Kopia reform Perona z lat 50-tych w Argentynie.  Istny finansowy karnawał.

Powtarzam polityka to pieniądze.  Dlaczego J. Kaczyński jest dyktatorem w PiS? Dlaczego utrzymywał tą partię w żelaznej dyscyplinie? Dlatego, że on i tylko on decydował o rozdziale pieniędzy. Trzymał i trzyma nadal wszystkich członków swojej partii za twarz.  Buntujesz się – nie masz z czego żyć, bo nie będziesz posłem, radnym czy burmistrzem. Polityka to dyktatura forsy. Kto rządzi forsa ten rządzi krajem. I to jest szczyt korupcji. Ustawa o partiach politycznych jest kamieniem węgielnym politycznej korupcji, która wykańcza nasz kraj. M. Kijowski powinien się

Przyznać do błędu

Nie naśladować PiS i nie udawać cnotliwego socrealistycznego bohatera

Wyznaczyć pensję działaczom KOD – w transparentny sposób – powinna być wyższa od średniej krajowej

Przygotować raport o korupcji w partiach politycznych

Reszta jest milczeniem.

Piotr Piętak