Zażydzona Polska, Zażydzony Kosciół

Czy ktoś wysłuchał homilii księdze Miedlara wygłoszonej podczas mszy świętej w sobotę w Białymstoku? Mam wrażenie, że nie. Przypomnę więc główną tezę przedstawione  przez księdza  w jego homilii. Po pierwsze ksiądz porównuje dzisiejszy los Polaków do losu Żydów z okresu egipskiej niewoli. Opis sytuacji w jakiej znajduje się Polska, jest przerażający a słowa użyte do tego opisu przypominają komunikat wojenny z czasów II wojny światowej. Jednak ksiądz Miedlar nie oskarża naszych „okupantów”, tylko nas, stwierdza – i to niejednokrotnie -, że największym wrogiem Polaków są sami Polacy: „a konkretnie ich tchórzliwe i bierne nastawienie, przyzwyczajenie i bezrefleksyjna akceptacja status quo, w jakiej się znaleźli”. Największym wrogiem odrodzenia narodowego, największym wrogiem Polski nie są oligarchowie, mafie, obcy kapitał, tylko zwykłe tchórzostwo, ”zwykła żydowska pasywność, która wkrada się w grupy społeczne, na całym świecie.”. Wniosek: Polacy przestają być Polakami, bo są zażydzeni. Nie tylko Polska, cały świat jest zażydzony.

Co to oznacza konkretnie? Żydzi, to tchórze, którzy nigdy nie przelali kropli krwi w swojej obronie. Żydzi to frajerzy i ksiądz Miedlar konkluduje: „i z takimi frajerami miał  do czynienia również Jezus”,bo oddał za nich życie, a oni go zdradzili. Polska jest kulturowo podbita przez Żydów. Polska nie jest Polską. Takie jest przesłanie księdza Miedlara. Jednak ruch narodowy zapowiada narodowe odrodzenie i zerwanie z „żydowska pasywnością”, ruch narodowy ma w sobie męstwo Chrystusa i jest zapowiedzią nowej rewolucji przeprowadzanej pod znakiem Krzyż. I dlatego – ksiądz Miedlar jest konsekwentny – :”ciemiężyciele, pasywny żydowski motłoch będzie chciał was rzucić na piach, przeczołgać, przemielić, przełknąć, przetrawić. A na konie będzie chciał was wypluć, bo jesteście niewygodni, bo żyjecie Chrystusem” .

To jednak nie wszystko, bo głowne oskarżenia księdza Miedlara skierowane są pod adresem Kościoła Katolickiego: „Kościół żyje dzisiaj w Egipcie.”. Co to oznacza? Odpowiedź jest jednoznaczna: „Żyjemy w Egipcie, gdzie modernistyczne, masońskie i para rosyjskie maski próbują mieć wpływ na Kościół Piotrowy, na Kościół Jezusa Chrystusa, na Kościół, który jest dobrem całego narodu.”.Przekaz jest jednoznaczny. Polacy są zażydzeni. Kościół i jego Episkopat w Polsce kieruje się interesem wrogów Narodu. Proponował bym tym, którzy piszą o nacjonalizmie i patriotyzmie księdza Miedlara, najpierw wysłuchać jego kazania.

Piotr Piętak